דלג לתוכן

הצהרת נגישות

מערכת Classit רואה חשיבות עליונה לספק שירות נגיש ואיכותי לכלל האנשים, לרבות לאנשים עם מוגבלות, באופן שיחזק את עיקרון השוויון. לפיכך, עשינו את מירב המאמצים להנגיש הן את אתר הבית והן את מערכת התרגול.

אתר זה עומד בדרישות תקנות שיוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות), התשע”ג 2013. התאמות הנגישות בוצעו עפ”י המלצות התקן הישראלי (ת”י 5568) לנגישות תכנים באינטרנט ברמת AA ומסמך WCAG2.0 הבינלאומי.

תמיכה במערכות שונות: האתר ומערכת קלאסיט תומכים באופן מלא בכל הדפדפנים הנפוצים, ובכל סוגי המכשירים הנפוצים.

ניווט באמצעות מקלדת: האתר ומערכת התרגול מאפשר ניווט מלא באמצעות מקלדת, הן בתפריטי הניווט והן בעבודה על יחידות התרגול.

טקסט מתמטי: כמערכת לימוד מתמטיקה, קלאסיט עושה שימוש נרחב בטקסטים מתמטיים. עבור תלמידים לקויי ראייה, ישנה אפשרות להנגיש את הטקסטים המתמטיים באמצעות ניווט מקלדת.
תלמיד לקוי ראיה צריך להכנס לעמוד פרטים אישיים, ולהגדיר את החשבון שלו כחשבון של לקוי ראיה. לאחר שיוגדר באופן זה, ניתן יהיה להפעיל את תוסף הנגישות להצגת הטקסט המתמטי באופן הבא:
מתמקדים באחד האלמנטים המתמטיים, ולוחצים על מקש רווח. אז ייפתח תפריט הקשרי, שמתוכו ניתן להפעיל את אפשרות הנגישות: Accessibility->Activate.
מרגע שהפעלתם את עזר הנגישות עבור הטקסט המתמטי, כל הנוסחאות יונגשו לקוראי מסך המיועדים לעיוורים. כמו כן, לאחר הפעלת עזר הנגישות, ניתן לנווט באמצעות המקלדת אל הטקסט המתמטי, ובלחיצה על אנטר יתקבל ייצוג טקסטואלי של המשוואות.
את הפעלת עזר הנגישות יש לבצע פעם אחת, ובכניסות הבאות למערכת היא תזכור את הבחירה ותפעיל את הנגישות אוטומטית.

תכנים שאינם טקסטואליים: לכל התכנים שאינם טקסטואליים המוצגים למשתמש, והם בעלי משמעות פונקציונלית, ישנן חלופות טקסטואליות המשמשות למטרה זהה.
בחלק מיחידות התרגול נעשה שימוש בשרטוטים של גרפים, עבורם לא ניתן, לצערנו, לספק חלופה טקסטואלית.

אם במהלך הגלישה באתר נתקלת בבעיה בנושא נגישות, נשמח לקבל הערות. כאן אפשר ליצור איתנו קשר.

תאריך עדכון ההצהרה: 16/3/2020.

התנסות חינם במערכת